Alanya Konaklı Otelleri

Alanya Konaklı otelleri Alanya ilçesine bağlı meşhur bir belde olan Konaklı’da yer alan ve üstün hizmet kalitesi veren tatil otelleridir.

Alanya Konaklı OtelleriKonaklı, Alanya’da merkezden sonra en büyük turizm potansiyeline sahip beldedir. Eski isimleri Şarapsa ve Telatiye’dir. Plajlarının birçoğu Mavi Bayraklıdır. Alanya’ya 12 km, Antalya’ya 125 km uzaklıktadır. Alanya’ya otobüsle, oradan da minibüsle giderek veya Antalya Havaalanı’na uçakla gelip otelinize transfer yaparak ulaşabilirsiniz. Alanya’da olduğu gibi Akdeniz iklimi hakimdir ve yazları oldukça sıcaktır. Roma şehri Augea’nın kalıntıları mevcuttur. Selçuklu sultanı Alaattin Keyhüsrev Alanya ile Konya’yı birleştiren yolu inşa ettirdi. Başka bir Selçuklu sultanı olan II. Gıyaseddin Keyhüsrev 13. yüzyılda Şarapsa Han’ı inşa ettirdi. Tarihi boyunca hükümdarların gözdesiydi. Bölge günümüzde çok gelişmiş bir turizm merkezi. Mavi Bayraklı uzun plajlarının tadını çıkarmak isteyen herkesi ağırlamayı sürdürüyor. 5 yıldızlı oteller ağırlıklı olmak üzere birçok turistik tesis inşa edilmiştir. Konaklıda kaldığınız sürede sadece tatilinizi doğa gezileri ve su sporlarıyla da renklendirebilirsiniz.

Konaklı Tatil OtelleriAlanya Konaklı otelleri konaklamak için çok güzel bir seçenektir ama Alanya’da gezilecek yerler elbette Konaklı’dan ibaret değil. Alanya’nın Mavi Bayraklı daha birçok sahili var. Alanya’ya 25 km kadar uzaklıktaki İncekum Plajı da en çok tercih edilen plajlardan. İnce kumları ve sığ deniziyle özellikle ailelerin tercihi. Damlataş Mağarası’nın yakınındaki Damlataş Plajı ve o plajın devamındaki Kleopatra Plajı tam manasıyla doğal cennetler. Alanya’da Dim Çayı ve Türkiye’deki en eski mağaralardan biri olan Dim Mağarası da bulunuyor. Alanya’da irili ufaklı daha birçok mağara var. Alanya’da günübirlik tekne turlarına katılmanız da mümkün. Bu turlarda Alanya’nın birbirinden güzel plajlarını, denizden ulaşılabilen fosforlu mağarayı, birbirinden büyüleyici koyları ve adaları görebilirsiniz. Alanya merkezinde Selçuklu döneminden kalma Alanya Kalesi, yakınında Kızıl Kule ve en eski tersanelerden biri olup genelde teknelerle gidilen Tersane’yi de gezebilirsiniz.

Alanya otelleri her yıl yerli ve yabancı turistleri akın akın ağırladığı için doluluk yaşayabiliyor. O yüzden mümkünse Alanya erken rezervasyon otellerinden yerlerinizi kapmaya bakın. Erken rezervasyon döneminde en güzel yerleri erkenden ayırmanızın rahatlığının yanı sıra cazip indirimler ve ödeme seçenekleri de sizi bekliyor. İster 5 yıldızlı Alanya otelleri ister Alanya butik otellerinde konaklayın, ister Alanya herşey dahil otelleri veya Alanya ultra herşey dahil otellerini tercih edin, Alanya’da yaptığınız tatilden çok memnun kalacaksınız ve buraya tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir